Warszawa

 Białołęcki Ośrodek Kultury vG1
 ul. Vincenta van Gogha 1

 15.01.2023

 19:00
 

Marcin Masecki to jeden z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych muzyków na polskiej scenie muzycznej. Gra na wszystkich instrumentach klawiszowych, komponuje, dyryguje, produkuje, aranżuje, edukuje i kuratoruje. Skąd latynoska, sceniczna odsłona jego twórczości?

Artysta spędził dzieciństwo w Popayan, małym miasteczku u podnóża Andów w Kolumbii. Później, na studiach w Bostonie, poznał Candelarię Saenz Valiente, dziewczynę z Buenos Aires. Wzięli ślub. Pół wieku wcześniej w Buenos Aires poznali się dziadkowie Maseckiego – babcia była córką dyrektora Banku Polskiego, a dziadka wypchnęła II wojna światowa. Kultura muzyczna Ameryki Łacińskiej jest ciągle obecna w życiu Maseckiego. Tym razem, w formacie klasycznego tria fortepianowego, zagra i zaśpiewa zestaw ulubionych boler meksykańskich, walców wenezuelskich, chórów brazylijskich i tang argentyńskich. Zespół wystąpi w składzie: Marcin Masecki (pianino, śpiew), Max Mucha (kontrabas) i Jerzy Rogiewicz (perkusja).

Koncert objęty jest projektem WYCHODZĘ Z RODZICAMI, podczas którego animatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi w wieku 3-8 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: [email protected] lub pod numerem telefonu (22) 300 48 00.

Patronat nad wydarzeniem objął magazyn JazzPress.

CZYTAJ WIĘCEJ